Loading...

INFORMACJA

w sprawie wodomierzy dla wody bezpowrotnie zużytej (podliczniki)

Zarząd Spółki ponownie informuje, że Przedsiębiorstwo Usług Miejskich Sp. z o.o. w Gubinie w ramach projektu unijnego zmodernizowało system odczytów wodomierzy i urządzeń pomiarowych przechodząc z odczytu tradycyjnego na odczyt radiowy.

W związku z posiadanym przez Państwa punktem poboru wody bezpowrotnie zużytej, głównie do celów podlewania ogrodów przydomowych i innych punktach uprasza się, aby Państwo zobowiązali się do wymiany wodomierza – podlicznika.

W celu usprawnienia formy odczytu urządzeń pomiarowych prowadzonych przez pracowników tut. Spółki zasadnym jest wymiana posiadanego przez Państwa wspomnianego wodomierza ogrodowego współpracującego z wodomierzem głównym.

Koszt nowego wodomierza DN15 – ok. 150 zł/szt.,  a używanego z legalizacją – ok. 50 zł/szt. Nakładka radiowa wydawana będzie przez i na koszt tut. Spółki – jej koszt to wartość 232,72 zł/szt.

Informuje się, że wodomierz jest do nabycia w siedzibie Spółki.

Chęć zdemontowania i zainstalowania wodomierza prosimy zgłaszać w siedzibie Spółki PUM Sp. z o.o. przy ul. Śląskiej 36 w Gubinie, tel. 68 455 82 70 w godzinach od 8.00 do 14.00.

Nadmienia się, że tzw. wodomierze ogrodowe powinny posiadać cechę legalizacyjną, która upływa po okresie 5 lat od ich zakupu i po tym okresie nie będzie można skorzystać z odliczenia odprowadzania ścieków.

Z góry dziękujemy za dostosowanie się do naszej prośby.

Zarząd Spółki

Menu
Skip to content