Loading...

Komunikat odnośnie działań PUM

Na początku września br. miała miejsce duża awaria na sieci wodociągowej w naszym mieście. W trakcie jej usuwania do wodociągów dostało się powietrze, w efekcie czego doszło do rozwoju bakterii. Tym samym badania próbek wody wykonane przez Sanepid wykazały, że w sieci pojawiły się bakterie coli, ponadto ich mniejsze stężenie wystąpiło na Stacji Uzdatniania Wody.

Po chlorowaniu całej sieci wodociągowej dokonano ponownych badań wody. Ich wyniki poznaliśmy dzisiaj (22 września br.). Okazało się, że płukanie sieci w mieście (próbki pobrano w kilku miejscach) przyniosło efekt – w wodzie nie stwierdzono występowania groźnych bakterii. Niestety, nieliczne pałeczki coli wciąż występują w próbkach pobranych na Stacji Uzdatniania Wody.

Oznacza to, że woda przeznaczona do celów konsumpcyjnych może być używana po jej uprzednim przegotowywaniu. Ponadto Przedsiębiorstwo Usług Miejskich niezwłocznie przystąpiło do dezynfekcji urządzeń i sieci znajdujących się w SUW. Należy zaznaczyć, że skutki poboczne chlorowania (zmieniony zapach i smak) nie będą dotyczyły wody dostarczanej bezpośrednio do domów mieszkańców Gubina. Wyniki jednoznacznie wskazują, że nie ma potrzeby płukania sieci w mieście, poza Stacją Uzdatniania Wody.

Kolejne próbki zostaną pobrane przez akredytowane laboratorium  w Zielonej Górze EKOSYSTEMY – JT w najbliższy wtorek – 26 września br. Ich wyniki poznamy w przyszły piątek – 29 września br. Jako Zarząd Spółki przepraszamy wszystkich mieszkańców za niedogodności występujące w ostatnich dniach. Dołożymy wszelkich starań, żeby w przyszłości ograniczyć podobne sytuacje do minimum.

 

Zarząd Spółki

 

 

Menu
Skip to content