Loading...

Drodzy Mieszkańcy,

W najbliższym czasie na ujęciu wody w Stacji Uzdatnia Wody (SUW) Wałowice zostaną zainstalowane lampy UV do dezynfekcji. To właśnie ten sprzęt ma zapewnić, że do sieci wodociągowej, a następnie do naszych kranów, będzie płynąć woda pozbawiona wirusów i bakterii!

Główną zaletą tej technologii jest jej zdolność do dezynfekcji, czyli usuwania szkodliwych mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy, grzyby itp. Promieniowanie UV działa bezpośrednio na komórki tych mikroorganizmów, co prowadzi do ich unieszkodliwienia. Co więcej, to rozwiązanie nie zmienia smaku ani zapachu wody oraz nie tworzy szkodliwych dla naszego zdrowia produktów ubocznych dezynfekcji.

Przedsiębiorstwo Usług Miejskich sp. z o.o. jest w trakcie procedury zakupu opisywanych lamp, co oznacza, że już niebawem zostaną one zamontowane na instalacji. Więcej tutaj: https://pumgubin.pl/2024/06/18/zakup-i-montaz-lampy-uv-do-dezynfekcji-wody-do-suw-walowice/

To skutecznie wyeliminuje problem zanieczyszczeń na SUW Wałowice. Pamiętajmy, że to właśnie tam w pierwszej kolejności trafia woda ze studni głębinowych, a następnie, po przejściu odpowiedniej „obróbki” technologicznej płynie do Was, naszych klientów.

W ostatnim czasie mieliśmy wiele problemów z jakością wody, ale wprowadzamy nowe technologie oraz nowe procedury, aby to zmienić. Naszym celem jest dostarczanie wody o najwyższej jakości i nikt nie będzie bardziej szczęśliwy od naszych pracowników, kiedy te problemy wreszcie znikną. Dziękujemy za Wasze zaufanie! Pracujemy dla Was!


Menu
Skip to content